نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

سوالات متداول

سوال

این که می گویید حضرت مهدی علیه السلام مردم را به کتاب و آیین خودشان دعوت می کنند ، چه معنایی دارد؟ مگر آن حضرت مردم را به اسلام و قرآن دعوت نمی کنند؟

جواب

حضرت قائم آله محمد علیه السلام تمامی اقوام را به کتاب خود آن ها دعوت می کنند. به یهود می گویند: در کتاب تورات ، درباره ی ظهور من چنین است به نصاری می گویند: در کتاب انجیل حکومت من چنین و چنان معرفی شده است . به زرتشتیان و هندوان و .... و نیز با تمام اهل ادیان با کتب خود احتجاج و استدلال و حقانیت اسلام و امامت و حکومت خود را اثبات می فرمایند.
در حدیث آمده است :
« همانا مهدی علیه السلام تابوت سکینه را از غار انطاکیه بیرون می آورد و سفرهای تورات را از کوهی در شام استخراج می نماید و با آن با یهود محاجه و استدلال می کند و بسیاری از آنان اسلام می آورند.»
بدین ترتیب بر پیروان همه ی ادیان الهی و مکاتب بشری اتمام حجت خواهد شد و همه با وحدت و یگانگی در عقیده و مرام در سراسر گیتی زیر پرچم توحید و اسلام و قرآن گرد خواهند آمد . در این زمان کتاب آسمانی ، قرآن است و دین ، اسلام.
قطب عالم امکان حضرت بقیت الله علیه السلام تعلیم دهنده ی این آیین آسمانی و مفسر حقیقی کلام الله است . مردمان همه یک دل و یک زبان به زندگی ادامه می دهند و یک پارچگی و یگانگی واقعی حکم فرما خواهد بود.

  • ارسال شده توسط
  • جواب توسط داده شده است

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.