نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

سوالات متداول

سوال

در هنگام ظهور امام مهدی علیه السلام طبق برخی احادیث حضرت عیسی علیه السلام هم با امام زمان علیه السلام خواهد بود، آیا نصاری هم به حضرت مهدی علیه السلام ایمان می آورند و مسلمان می شوند یا سر سختی نشان می دهند ؟

جواب

نخست این که آیات کریمه ی قرآن و احادیث مسلم شیعه، حضرت عیسی علیه السلام نمرده و به صلیب کشیده نشده اند . آن حضرت زنده اند و موضوع ایشان بر عیسویان آن روز مشتبه شد و خداوند آن روز حضرت را به سوی خود بالا برد:
« و ما قتلوه و ما صلبوه و لکن شبه لهم ... بل رفعه الله الیه.»
در احادیث شیعی وارد شده است که او در آسمان چهارم زندگی می کند آسمان چهارم چیست؟ به درستی مشخص نیست.
ثانیا به مدلول احادیث بسیار شیعه و سنی ، حضرت عیسی علیه السلام وزیر امام زمان علیه السلام است. آن پیامبر خدا به امام عصر اقتدا می کند و پشت سر او نماز می خواند.
ثالثا حضرت عیسی علیه السلام از هنگامی که پیامبراکرم صلی الله علیه و آله به رسالت مبعوث شده اند – به فوض این که د رعالم تکلیف باشند و عبادات و تکالیفی انجام دهند- با آیین اسلام و روش پیامبر و احکام قرآن عمل می کنند و این که وزارت حضرت مهدی علیه السلام را به عهده دارند نیز این مطلب را تایید می کند.
رابعا امت نصاری و مسیحیان نیز مانند سایر ملت هایند که بسیاری از آنان ندای توحید و عدل منجی موعود لبیک می گویند و ایمان می آورند و اندکی از آنان مانند سایر افراد لجوج سرسختی نشان می دهند. مفسران طبق روایتی ، آیه ی 159 سوره ی نسا را که می فرماید:
« و هیچ کسی از اهل کتاب نیست مگر این که پیش از مرگ او را به او ایمان می آورد.»
چنین معنی کرده اند: پیش از روز رستاخیز ( در قیام حضرت مهدی علیه السلام ) عیسای مسیح علیه السلام نزول می کند و هیچ کس از یهود و نصاری نمی ماند مگر این که به او ایمان می آورد.
بنابراین طبق یک تفسیر از آیه و به حسب برخی احادیث در آخر الزمان و حکومت حضرت حجت اهل کتاب همگی به او ایمان می آورند.

  • ارسال شده توسط
  • جواب توسط داده شده است

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.