نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

بسم الله الرحمن الرحیم

به شرط مراجعه

مرحوم استاد آيت‌الله ‌بهاءالديني به ضمن شرح روایتی از رسول اکرم ص چنین فرموده اند:

شخصي خدمت رسول‌الله ص آمد و عرض كرده يا رسول‌الله! شما مي‌فرماييد که بايد روي پهلوي راست بخوابيم ولي من هرچه تلاش مي‌کنم که روي پهلوي راست بخوابم،سريعاً روي پهلوي چپم مي‌‌غلطم، شما مي‌فرماييد چه کار کنم؟

حضرت او را در آغوش گرفتند و كمي ‌فشار دادند و فرمودند برو از اين به بعد روي پهلوي راست بخواب.

آن شخص مي‌گويد از آن به بعد هر چه تلاش مي‌کنم كه به پهلوي چپ بخوابم ميل به خوابيدن روي پهلوي راست دارم. ...

وجود مقدس پيامبر خدا ص با يک توجه به آن شخص، ميل او را تغيير دادند... .

آري! گاهي ميل‌ها کج است و با نظر پيامبر ص اين ميل‌ها عوض مي‌شود.
همه ما انسان‌ها غير از امام معصوم، ميل‌هايمان کج است، تنها کافي است امام معصوم به ما نظري کند تا ميل‌هاي ما درست شود و عمل‌هايي که منطبق با ميل‌هاي راست است از ما صادر شود، چون

اولاً: آن ذوات مقدس مقامشان مقام واسطه فيض است و سبب متصل بين ارض و سماء مي‌باشند و لذا در تمام مراتب وجود قدرتِ تصرف دارند.
 ثانياً: جان آن‌ها عين عصمت است، و لذا به هر کجي كه برخورد کنند آن را راست مي‌كنند.

********

 

مگر نه این که در جامعه افرادی زندگی می کنند که به عادت های زشت و خصلت های پلید بسیارخو گرفته اند و خطاء وعصیان منش ایشان گشته، به انواع گناهان شب و روز به سر می آورند؛ بوی عفونت کردارشان همه سو پراکنده شده  واجتماع را آلوده ساخته، در عین حال  نه خود در فکر خارج شدن از پیله سیاه اطرافشانند و نه دیگران را یارای بیرون کشیدنشان هست.

حال آن  که درهمین جامعه، حجت خداوند و پیشوای الهی نیز حاضر می باشد درعین حال در محضر آن" راست کننده میل های کج" ، گنهکاران به کج رفتاری خود ادامه داده و پیوسته برگسترده زشتکاری خویش میفزایند... .

چرا چنین است؟

مگر نه این که امام زمان عج در همین جامعه زندگی می کند و به تعبیر معروف به بازارهای این مردم سر می زند و از کوچه و خیابان هایشان عبور می نماید و از احوالشان غافل نیست پس چرا میل های کج و عادات زشت و خصلت های پلید هم چنان برجاست؟ چرا گنداب مشمئز کننده گناه هر روز بیش از پیش جوانان شیعه را در خود فرو می برد؟!

پاسخ اگر چه روشن است اما عمل به آن چندان آسان نیست!

یقینا راست شدن میل های کج و اصلاح خلق و خوی ناپسند به شرط مراجعه با آن حجت صادق و طبیب معجزه گر است همانگونه که آن مسلمان صدر اسلام به پیامبر خدا ص رجوع نموده و مشکل خویش را مطرح کرد و راه حل طلب نمود همانگونه که بسیاری از دردمندان و گرفتاران بیماری گناه و عادتِ معصیت به حجت های عصر خویش مراجعه نمودند و نسخه در مان خویش را از دست آن بزرگواران دریافت و با عمل به آن نجات یافتند .

جابر بن يزيد جعفى از حضرت باقر عليه السّلام حديث كند كه فرمود:

اى جابر مثل امام مثل‏ كعبه‏ است كه نزدش مى‏روند، و او نزد كسى نيايد. (كفاية الأثر: 246.)

و نیز حضرت صادق ع فرموده اند : بنده مؤمن نباشد تا خدا و رسولش و همه امامها را و امام زمانش را بشناسد و در

كارهايش به امام زمانش مراجعه كند و تسليم او باشد.(أصول الكافي / ترجمه كمره‏اى، ج‏2، ص: 61)

زرارة از حضرت باقر عليه السّلام نقل كرد در مورد آيه‏ فَسْئَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ‏      (یعنی آنچه را که نمی دانید از اهل ذکر سوال کنید  (سوره نحل آيه 43)

 منظور از اهل ذكر كه ما بايد از آنها بپرسم كيانند امام عليه السّلام فرمود ما هستيم‏.(بخش امامت ( ترجمه جلد 23 تا 27بحار الأنوار)، ج‏1، ص: 118)

 همانگونه که امام باقرع گوشزد فرموده هریک از ما باید به سوی امام زمان خود شتافته و به هر زبانی با او سخن گفته و برای مشکلات شخصی و گرفتاریهای جامعه چاره جویی و نجات جوانانمان را پیش از آن که در ورطه تباهی فرو روند از آن بزرگوار در خواست نماییم ....بدون مراجعه  و در خواست و بدون توسل و تمنا بدون پیروی و اطاعت و تسلیم  نمی توان توقع تغییر و اصلاح داشت کما این که اگر حاذق ترین طبیب در شهر موجود باشد؛ اما بیمار سراغ او نرفته و پیگیر درمان خود نگردد از سلامت خبری نخواهد بود چرا که شرط بهبودی بیمار مراجعه به او و عرض حال و دریافت نسخه و البته عمل کردن به سفارشات  پزشک معالج می باشد.

امام زمان عج طبیب دردآشنا و سرپرست دلسوز مردمند عدم رجوع به آن بزرگوار و در خواست یاری ننمودن کوتاهی ماست و محروم ماندن از سعادت  دنیا و رستگاری آخرت  تقصیر ی غیر قابل جبران.

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.