نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

رضایت امام زمان عج


ولایت امام صادق علیه السلام و پدران گرامیش و پیوند با ایشان در خانه "داود بن کثیررقی" موروثی بود... اشتیاق و شیدایی زائدالوصفی که موجب می شد همواره چون پروانه گرد شمع وجود مولایشان  بگردند وهمچون خدمتکاری صدیق در پی اجرای اوامر و برآوردن حاجات امام زمان خود باشند... .  

داود نیز این خصلت را در خویش به نیکی پرورده بود تا آنجا که امام صادق علیه السلام در وصف او می فرمود: داود نزد ما به منزله مقداد است براى رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم(من لا يحضره الفقيه / ترجمه غفارى ، ج‏6، ص: 504)

لیک برای او حشر و نشر با امام و خدمتگزاری آن بزرگوار کافی نبود، بلکه آرزو داشت در صفات و رفتار و خوی و منش آن گونه شود که مقتدایش می پسندد و از حقوق الهی آن حضرت چیزی ادا نشده برزمین نماند... .

این دغدغه هیچ گاه ذهن و روح داود را رها نمی کرد تا آن جا که بعد ازهر خدمتی از خود می پرسید آیا حق مولایم را تمام و کمال ادا کرده ام...؟ آیا ایشان از من راضی و خشنود هست؟

به راستی او چطور می توانست از میزان رضایتمندی و خوشنودی امامش با خبر شود؟   

جز پرسیدن از خود امام  و مولایی که انیس و مونس و محرم اسرار داود بود و نزدیکترین کس به وی ... .

-       سروم آیا من آن گونه هستم که شما می خواهید و در به دست آوردن رضایت شما موفق بوده ام؟

و امام با مهربانی پاسخ داد: ای داود این امر تنها به دست خداست پس

به درگاه پروردگارت دعا کن و از او بخواه که چنین رضایتی را در قلب امام زمانت (که من باشم) پدید آورد.

داود این بار پرسید: یعنی چه بگویم و چگونه دعا کنم و از پروردگار بخواهم؟

امام فرمود همواره بگو:

«اللَّهُمَّ رَبَّ إِمَامِي وَ رَبِّي وَ خَالِقَ‏ إِمَامِي‏ وَ خَالِقِي وَ رَازِقَ إِمَامِي وَ رَازِقِي وَ أَرْضِ عَنِّي إِمَامِي»‏  

«بار الهی : اى پروردگارامامم و پروردگار من و ای آفریننده ی امامم وآفریدگار من!

ای روزی دهنده امامم و روزی بخش من ! اكنون امام مرا از من راضى‏ گردان!»

*****

آری بی شک حقوق الهیّ که امام زمانمان برگردن ما  دارند، سنگین تر از آنیست که هیچ یک از ما از عهده اداء آن برآییم مگر این که او خود بزرگوارانه ما را عفو فرموده و از حق خود چشم پوشی نماید، پس ما نیز چون داود رقی به درگاه الهی روی آورده وباهمین دعایی که امام صادق علیه السلام به یار وفادارش آموخت، تمنا می کنیم پروردگار حکیم قلب مبارک این  "پدرمهربان" را از ما راضی نموده و حقوق بر زمین مانده اش را ببخشاید، و این گونه مسیر رشد و کمال معنوی را برایمان هموار سازد... آمین.

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.