نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

ای مردم حج و عمره از شعائر الهی هستند، خداوند می فرماید : " پس هرکس به خانه خدا بعنوان خج یا عمره بیاید برای او اشکالی نیست که بر صفا و مروه بسیار طواف کند."

ای مردم ، به حج خانه خدا بروید.هیچ خاندانی به خانه خدا وارد نمی شوند مگر آنکه مستغنی می گردند و شاد می شوند، و هیچ خاندانی آنرا ترک نمی کنند مگر آنکه منقطع می شوند و فقیر می گردند.

ای مردم ، هیچ مومنی در موقف(عرفات،مشعر،منی) وقوف نمی کند مگر آنکه خداوند گناهان گذشته او را تا آن وقت می آمرزد، و هرگاه که حجش پایان یافت اعمالش را از سر می گیرد.

ای مردم ، حاجیان کمک می شوند و آنچه خرج می کنند به آنان بر میگردد، و خداوند جزای محسنین را ضایع نمی نماید.

ای مردم ، با دین کامل و با تفقه و فهم به حج خانه خدا بروید  و از آن مشاهد مشرفه جز با توبه و دست کشیدن از گناه بر مگردید.

ای مردم ، نماز را بپا دارید و زکات را بپردازید همانطور که خداوند عزوجل به شما فرمان داده است و اگر زمان طویلی بر شما گذشت و کوتاهی نمودید یا فراموش کردید، علی صاحب اختیار شما است و برای شما بیان می کند، او که خداوند عزوجل  بعد از من بعنوان امین  بر خلقش او را منصوب نموده است.او از من است و من از اویم.
او و آنانکه از نسل من اند از آنچه سوال کنید به شما خبر می دهند و آنچه را نمی دانید برای شما بیان میکنند.
بدانید که حلال و حرام بیش از آن است که من و همه آنها را بشمارم و معرفی کنم و بتوانمر در یک مجلس به همه حلالها دستور دهم و از همه حرامها نهی کنم.پس مامورم که از شما بیعت بگیرم و با شما دست بدهم بر اینکه قبول کنید آنچه از طرف خداوند عزوجل درباره امیرالمونین علی و جانشینان بعد از او آورده ام که آنان از نسل من و اویند، و آن موضوع امامتی است که فقط در آنها بپا خواهد بود، و آخر ایشان مهدی است تا روزی که که خدای مدبر قضا و قدر را ملاقات کند.

ای مردم ، هر حلالی که شما را بدان راهنمائی کردم و هر حرامی که شما را از آن نهی نمودم ، هرگز از آنها برنگشته ام و تغییر نداده ام ، این مطلب را بیاد داشته باشید و آنرا حفظ کنیدو به یکدیگر سفارش کنید، و آنرا تبدیل نکنید و تغییر ندهید.
من سخن خود را تکرار می کنم : نماز را بپا دارید و زکات را بپردازید و به کار نیک امر کنید و از منکرات نهی نمایید.
بدانید که بالاترین امر بمعروف آنست که سخن مرا بفهمید و آنرا به کسانی که حاضر نیستند برسانید و او را از طرف من به قبولش امر کنید و از مخالفتش نهی نمائید، چرا که این دستوری از جانب خداوند عزوجل و از نزد من است، و هیچ امر بمعروف و نهی از منکری نمی شود مگر با امام معصوم.

ای مردم ، قزآن به شما می شناساند که امامان بعد از علی فرزندان او هستند و من به شما شناساندم که آنان از نسل من و از نسل اویند.آنجا که خداوند در کتابش می فرماید:" آن( امامت ) را بعنوان کلمه باقی در نسل او قرار داد." و من نیز به شما گفتم :" اگر به آن دو (قرآن و اهل بیت) تمسک کنید هرگز گمراه نمی شوید."

ای مردم ، تقوی را، تقوی را.از قیامت برحذز باشید همانگونه که خدای عزوجل فرموده :" زلزله قیامت شئی عظیمی است."
مرگ و معاد و حساب و ترازوهای الهی و حسابرسی در پیشگاه رب العالمین و ثواب و عقاب  را بیاد آورید.هرکس حسنه با خود بیاورد طبق آن ثواب داده می شود، و هرکس گناه بیاورد در بهشت او را نصیبی نخواهد بود.

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.