نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

ای مردم ، شما بیش از آن هستید که با یک دست و در یک زمان با من دست دهید ، و پروردگارم مرا مامور کرده  است که از زبان شما اقرار بگیرم درباره آنچه منعقد نمودم برای علی امبرالمومنین  و امامانی که بعد از او می آیند و از نسل من و اویند، چنانکه بشما فهماندم که فرزندان من از صلب اویند.

پس همگی چنین بگوئید:
" ما شنیدیم و اطاعت می کنیم و راضی هستیم و سر تسلیم فرود می آوریم درباره آنچه از جانب پروردگار ما و خودت بما رساندی درباره امر امامت اماممان علی امیرالمومنین و امامانی که از صلب او بدنیا می آیند.بر این مطلب با قلبهایمان و با جانمان و با زبانمان و با دستانمان با تو بیعت می کنیم.بر این عقیده زنده ایم و با آن می میریم و (روز قیامت) با آن محشور می شویم.تغییر نخواهیم داد و تبدیل نمی کنیم و شک نمی کنیم و انکار نمی نمائیم و تردید به دل راه نمی دهیم و از این قول برنمی گردیم و پیمان را نمی شکنیم.
تو ما را به موعظه الهی نصیحت نمودی درباره علی امیرالمومنین و امامانی که گفتی بعد از او از نسل تو و فرزندان اویند، یعنی حسن و حسین و آنانکه خداوند بعد از آن دو منصوب نموده است.
پس برای آنان عهد و پیمان از ما گرفته شد، از قلبهایمان و جانهایمان و زبانهایمان و ضمائرمان و دستهایمان.هرکس توانست با دست بیعت می نماید و گرنه با زبانش اقرار می کند.هرگز در پی تغییر این عهد نیستیم و خداوند(در این باره) از نفسهایمان دگرگونی نبیند.
ما این مطلب را از قول تو به نزدیک و دور از فرزندانمان و فامیلمان می رسانیم، و خدا را بر آن شاهد می گیریم .خداوند در شاهد بودن کفایت می کند و تو نیز بر این اقرار ما شاهد هستی."

ای مردم ، چه می گوئید؟
خداوند هر صدائی را و پنهانی های هر کسی را می داند.پس هر کس هدایت یافت بنفع خودش است و هرکس گمراه شد به ضرر خودش گمراه شده است، و هر کس بیعت کند با خداوند بیعت می کند، دست خداوند بر روی دست آنها (بیعت کنندگان) است.

ای مردم ، با خدا بیعت کنید و با من بیعت نمائید و با علی امیر المومنین و حسن و حسین و امامان از ایشان در دنیا و آخرت ، بعنوان امامای که در نسل ایشان باقی است بیعت کنید.
خداوند غدر کنندگان (بیعت شکنان) را هلاک و وفاداران را مورد رحمت قرار می دهد.و هر کس بیعت بشکند به ضرر خویش شکسته است ، و هرکس به آنچه با خدا پیمان بسته وفا کند خداوند به او اجر عظیمی عنایت می فرماید.

ای مردم ، آنچه به شما گفتم بگوئید( تکرار کنید)، و بر علی بعنوان "امیر المومنین" سلام کنیدو بگوئید :"شنیدیم و اطاعت کردیم، پروردگارا مغفرت تو را می خواهیم و بازگشت بسوی توست." و بگوئید : " حمد و سپاس خدای را که ما را به این هدایت کرد ، و اگر خداوند هدایت نمی کرد ما هدایت نمی شدیم..."

ای مردم ، فضائل علی بن ابی طالب نزد خداوند – که در قرآن آنرا نازل کرده- بیش از آن است که همه را در یک مجلس بشمارم ، پس هر کس درباره آنها بشما خبر داد و معرفت آنرا داشت او را تصدیق کنید؛

ای مردم ، هر کس خدا و رسولش و علی و امامانی را که ذکر کردم اطاعت کند به رستگاری بزرگ دست یافته است.

ای مردم ، کسانی که برای بیعت با او قبول ولایت او وسلام کردن بعنوان " میرالمونین " با او ، سبقت بگیرند آنان رستگارانند و در باغهای نعمت خواهند بود.

ای مردم ، سخنی بگوئید که بخاطر آن خداوند از شما راضی شود ، و اگر شما و همه کسانی که در زمین هستند کافر شوند بخدا ضرری نمی رسانند.

خدایا بخاطر آنچه که ادا کردم و امر نمودم مومنین را بیامرز، و بر منکرین که کافرند غضب نما ، و حمد و سپاس مخصوص خداوند عالم است

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.