نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

بسم الله الرحمن الرحیم

هرگز از مرگ نمی هراسید:

همه از مرگ می گریزند، اما او به استقبال مرگ می شتافت. همه از مرگ می ترسند، اما او هرگز از مرگ هراسی به دل راه نمی داد. بارها و بارها از معرکه های مرگبار، بی خیال و سبکبار، جان سالم بدر برده بود. مردن برایش بسیار آسان می نمود. در صحنه های هولناک، مرگ را به بازی می گرفت.
نخستین بار، آن شب که قرار بود کافران قریش پیامبر را در خواب به قتل برسانند، وقتی در بستر مرگ به جای پیامبر خوابید، جوان بیست و سه ساله ای بیش نبود که مردانه به چهره مرگ لبخند زد و خود را به آغوش خطر انداخت و مرگ از شرم شجاعت او سر افکنده از پیشش گریخت.
چند روز پس از همان ماجرا برای پیوستن به پیامبر همراه با مادرش فاطمه دختر اسد و فاطمه دختر پیامبر و فاطمه دختر زبیر به سوی مدینه حرکت کرد. در راه چند نفر از کافران مسلح راه را بر او بستند و او یک تنه مثل شیر به مصاف آنان شتافت و باز هم مرگ با دیدن آن همه دلاوری خود را کنار کشید.
در نبرد بدر چنان با شهامت به پیکار با زورمندان قریش برخاست که همه را به حیرت انداخت و بسیاری از کافران را به خاک افکند و این بار نیز مرگ دانست که دل او از دل شیر هم دلیرتر است و کسی   نیست که از مرگ کوچکترین ترسی به خود راه دهد. مرگ از آن همه شجاعت به حیرت افتاد.
وقتی می خواست ازدواج کند چون چیزی نداشت پیامبر به او فرمود: زره خود را بفروش و بهای آن را کابین همسرت قرار ده؛ چون تو نیازی به زره نداری، زره برای آن است که آدمی را از خطر حفظ کند تو خود را به کام مرگ می افکنی و مرگ از تو می گریزد.
د ر جنگ احد که مسلمانان غره شدند و پیروزی را از دست دادند و غافلگیر شدند و گریختند، او بود که همراه با معدودی از جوانمردان پایمردی کرد و با آن که هفتاد زخم کاری برداشته بود چنان دل به دریای سپاه دشمن زد و خود را به امواج خطر سپرد که مرگ سر به زیر انداخت.
در کارزار خندق در مصاف با عمرو بن عبدود پهلوان نامدار و بی رقیب عرب در جنگ تن به تن و نابرابر با آن کوه صلابت و شجاعت، هر چند ضربت شمشیر حریف، کلاهخودش را شکافت و پیشانیش را به شدت زخمی کرد، اما چنان مرگ را به بازی گرفت که مرگ خود را باخت .
در ماجرای فتح قلعه های خیبر وقتی با مرحب جنگاور غول آسای یهودی که پیشتر طعم تلخ شکست و هزمیت را به مسلمانان چشانده بود مواجه شد بی هیچ ترس واهمه از هیبت مرحب بر او یورش برد و او را به خاک افکند و باز هم به روی مرگ خندید.
در پیکار دشوار و خونین حنین که خطر از هر سو مسلمانان را در  برگرفت و بسیاری را هم به فرار واداشت او بود که با گروهی کم شمار اما دلیر، پایداری کرد و دشمن را عقب راند و پیروزی را به ارمغان ورد و این بار نیز مثل همیشه به استقبال مرگ شتافت و مرگ از او گریخت.

برگرفته از کتاب : آخرین دیدار
تالیف : دکتر نادر فضلی

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.