نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

بسم الله الرحمن الرحیم

شاهد توحید و رسالت:

امام حسن(ع) چنین نوشت:" به نام خداوند بخشنده مهربان
این نوشتار همان است که علی بن ابیطالب به آن وصیت می کند.
وصیت نخست او آن است که شهادت می دهد جز خدای یگانه معبودی نیست.
همان خداوندی که یکتاست و هیچ همتایی ندارد و نیز شهادت می دهد که محمد بنده ی خدا و فرستاده ی اوست."
شهادت به یگانگی خداوند و رسالت پیامبر اکرم از همان کودکی با گوشت و خون و همه ی وجود او آمیخته بود. از همان دورانی که پیامبر به غار حراء می رفت و با خدای خویش خلوت می کرد، همراز خلوت پیامبر بود. وحی را می  دید و رایحه ی نبوت را می بویید.
می   گویند وقتی حضرت رسول اکرم به پیامبری مبعوث شد و او را به اسلام دعوت کرد به آن حضرت عرض نمود می روم تا از پدرم اجازه بگیرم اما نرفته برگشت و گفت مگر خداوند در خلقت من از پدرم اجازه گرفت تا من برای ایمن به او از پدرم اجازه بگیرم این داستان با همه ی زیباییش دروغ است. او بیش از اینها و بیش از اینها پیامبر را می شناخت. وقتی در غار حرا جبرئیل بر پیامبر نازل شد و نبوت او را رسما اعلام کرد، تنها شاهد این ماجرا او بود که خود فرمود:
" پس از نزول جبرئیل بر پیامبر و دستور به خواندن نخستین آیات قرآن صدای ناله ای شنیدم و از پیامبر پرسیدم یا رسول الله این ناله از کیست؟ آن حضرت فرمود: علی جان این ناله ی شیطان است. او از اینکه پیروان من او را بپرستند نا امید شد و از شدت غم و اندوه نالید. آنگاه پیامبر به فرمود: آری علی جان هر آنچه را که من می شنوم تو هم  می شنوی و هر آنچه را که من می بینم تو هم می بینی. جز اینکه تو پیامبر نیستی. اما تو وصی و جانشین من هستی تو در مسیر صلاح ره می پیمایی."
به خاطر آن ایمان پاک و نورانی او به خداوند است که زیباترین خطبه ها و ژرف ترین سخنان توحیدی از اوست. هیچ کس جز استادش پیامبر آنگونه که او خدا را ستوده و ثنا گفته و عبادت کده است نتوانسته است درباره ی خدا و عظمت و قدرت و اوصاف او سخن بگوید و پیشانی بندگی به درگاه کبریائیش بساید. وقتی به یگانگی خدا شهادت می دهد با تمام وجود این را می گوید.
خداوند در  شهادت به یگانگی خود او را گواه می آورد، آنجا که می فرماید:
" خداوند و فرشتگان شهادت می دهند که جز او معبودی نیست و نیز دانشمندانی که به خاطر بر پایی عدل و دادگری به پا خواسته اند همین را گواهی می دهند."
و خداوند در تصدیق رسالت پیامبر رسالت پیامبرش به او دستور می دهد که علاوه بر خدا علی را به عنوان شاهد رسالت معرفی کند.
" کافران می گویند تو رسول خدا نیستی. به آنان بگو شاهد و گواه میان من و شما در درستی ادعای من خدا است و آن کس که علم کتاب نزد اوست."
آری چنین کسی اینک هنگام مرگ  باز هم به یگانگی خدا و رسالت محمد(ص) شهادت می  دهد.
برگرفته از کتاب : آخرین دیدار
تالیف : دکتر نادر فضلی

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.