نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

ای مردم ، این مطلب را درباره او بدانید و بفهمید، و بدانید که خداوند او را برای شما صاحب اختیار و امامی قرار داده که اطاعتش را واجب نموده است بر مهاجرین و انصار و بر تابعین آنان به نیکی ، و بر روستایی و شهری ، و بر عجمی و عربی ، و بر آزاد و بنده ، و بر بزرگ و کوچک ، و بر سفید و سیاه .
بر هر یکتا پرستی حکم او اجرا شونده وکلام او مورد عمل  و امر او نافذ است.هر کس با او مخالفت کند ملعون است ، و هر کس تابع او باشد و او را تصدیق نماید مورد رحمت الهی است.خداوند او را و هر کس را که از او بشنود و او را اطاعت کند آمرزیده است.
ای مردم ، این آخرین باری است که در چنین اجتماعی بپا می ایستم ، پس بشنوید و اطاعت کنید و در مقابل امر خداوند پروردگارتان سر تسلیم فرود آورید،چرا که خداوند عز وجل صاحب اختیار شما و معبود شما است ، و بعد از خداوند رسولش و پیامبرش که شما را مخاطب قرار داده ، و بعد از من علی صاحب اختیار شما و امام شما به امر خداوند است ، و بعد از او امامت در نسل من از فرزندان اوست تا روزی که خدا و رسولش را ملاقات خواهید کرد.
حلالی نیست مگر آنچه خدا و رسولش و آنان (امامان) حلال کرده باشند ، و حرامی نیست مگر آنچه خدا و رسولش و آنان (امامان) بر شما حرام کرده باشند. خداوند عز وجل حلال و حرام را به من شناسانده است ، و آنچه پروردگارم از کتابش و حلال و حرامش بمن آموخته به او سپرده ام.
ای مردم ، علی را (بر دیگران) فضیلت دهید . هیچ علمی نیست مگر آنکه خداوند آنرا در من جمع کرده است و هر علمی را که آموخته ام در امام المتقین جمع نموده ام، و هیچ علمی نیست مگر آنکه  آنرا بعلی آموخته ام.اوست "امام مبین" که خداوند در سوره یس ذکر کرده است :
"و هر چیزی را در امام مبین جمع کردیم"
ای مردم ، از او (بسوی دیگری) گمراه نشوید، و از او روی بر مگردانید و از ولایت او سر باز نزنید. اوست که به حق هدایت نموده و به آن عمل می کند، و باطل را ابطال نموده و از آن نهی می نماید، و در راه خدا سرزنش ملامت کننده ای او را مانع نمی شود.
او(علی) اول کسی است که به خدا و رسولش ایمان آورد و هیچکس در ایمان به او سبقت نگرفت . اوست که با جان خود در راه رسول خدا فداکاری کرد.اوست که با پیامبر خدا بود درحالی که هیچکس از مردان همراه او خدا را عبادت نمی کرد.اولین مردم در نمازگزاردن، و اول کسی است که با من خدا را عبادت کرد.از طرف خداوند به او امر کردم تا در خوابگاه من بخوابد ، او هم در حالیکه جانش را فدای من کرده بود در جای من خوابید.
ای مردم ، او را فضیلت دهید که خدا او را فضیلت داده است، و او را قبول کنید که خداوند او را منصوب نموده است.
ای مردم ، او از طرف خداوند امام است، و هر کس ولایت او را انکار کند خداوند هرگز توبه اش را نمی پذیرد و او را نمی بخشد.حتمی است بر خداوند که با کسی که با او مخالفت نماید چنین کند و او را به عذابی شدید تا ابدیت  و تلا آخر روزگار معذب نماید.پس بپرهیزید از اینکه با او مخالفت کنید و گرفتار آتشی شوید که آتشگیره آن مردم و سنگها هستند و برای کافران آماده شده است.
ای مردم ، بخدا قسم پیامبران و رسولان پیشین بمن بشارت داده اند ، و من بخدا قسم خاتم پیامبران و مرسلین و حجت بر همه مخلوقین از اهل آسمانها و زمینها هستم.هر کس در این مطلب شک کند مانند کفر جاهلیت اول کافر شده است .و هر کس در چیزی از این گفتار من شک کند در همه آنچه بر من نازل شده است شک کرده است، و هر کس در یکی از امامان شک کند در همه آنان شک کرده است، و شک کننده درباره ما در آتش است.
ای مردم خداوند این فضیلت را بر من ارزانی داشته که منتی از او بر من و احسانی از جانب او بسوی من است، خدائی جز او نیست .حمد و سپاس از من بر او تا ابدیت و تا آخر روزگار و در هر حال.
ای مردم علی را فضیلت دهید که او افضل مردم بعد از من از من از مرد و زن استتا مادامی که خداوند روزی را نازل می کند و خلق باقس هستند.
ملعون است ، ملعون است ، مورد غضب است ، مورد غضب است کسی که این گفتار مرا رد کند و با آن موافق نباشد.بدانید که جبرئیل از جانب خداوند این خبر را برای من آورده است و می گوید :
" هر کس با علی دشمنی کند و ولایت او را نپذیزد لعنت و غضب من بر او باد."
هر کس ببیند برای فردا چه پیش فرستاده است.از خدا بترسید که با علی مخالفت کنید و در نتیجه قدمی بعد از ثابت بودن آن بلغزد ، خداوند از آنچه انجام می دهید آگاه است.
ای مردم او (علی) "جنب الله"(یعنی کنار و جهت و ناحیه.شاید منظور در اینجا شدت ارتباط امیرالمومنین(ع) با خداست.) است که خداوند در کتاب  عزیزش ذکر کرده و درباره کسی که با او مخالفت کند فرموده است :
"ای حسرت بر آنچه درباره جنب خداوند تفریط و کوتاهی کردم."
ای مردم ، قرآن را تدبر نمائید و آیات آنرا بفهمید و در محکمات آن نظر کنید و بدنبال متشابه آن نروید.بخدا قسم ، باطن آنرا برای شما بیان نمی کند و تفسیرش را برایتان روشن نمی کند مگر این شخصی که من دست او را می گیرم  و به شما می فهمانم که :
"هرکس من صاحب اختیار اویم این علی صاحب اختیار اوست" و او علی بن ابی طالب برادر و جانشین من است ، ولایت او از جانب خداوند عزوجل است که بر من نازل کرده است.
ای مردم ، علی و پاکان از فرزندانم از نسل او ثقل اصغرند و قران ثقل اکبر است.هر یک از این دو  از دیگری خبر می دهد و با آن موافق است.آنها از یکدیگر جدا نمی شوند تا بر سر حوض کوثر بر من وارد شوند.بدانید که آنان امین های خداوند بین مردم و حاکمان او در زمین هستند.
بدانید که من ادا نمودم ، بدانید که من ابلاغ کردم ، بدانید که من شنوانیدم، بدانید که من روشن نمودم، بدانید که خداوند فرموده است و من از جانب خداوند عزوجل می گویم ، بدانید که امیر المومنینی جز این برادرم نیست.بدانید که امیرالمومنین بودن بعد از من برای احدی جز او حلال نیست.

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.