نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

بسم الله الرحمن الرحیمآغازین سخن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف شیعه در تمامی دوران ها به ویژه عصر غیبت -که در خطابه ی غدیر نیز به آن تصریح و برآن پیمان گرفته شده است- رسانیدن پیام رسول خدا(ص) و ابلاغ و تبیین امر امامت و ولایت ائمه ی اطهار(ع) و در زمان حاضر امام زمان حضرت مهدی(عج) به جهانیان می باشد.

فرد فرد شیعیان مسئولیت دارند که از کلیه استعدادها و نیز تمامی ابزار و امکانات و دستاوردهای تکنولوژیک و صنعت مدرن در جهت اطاعت از این فرمان خداوند متعال و رسول اکرم(ص) و ادای وظیفه ی شرعی فوق بهره گیری نماید.

پس ما نیز برآن شدیم که با انتخاب یکی از این ابزارها، به ادای تکلیف قطعی و یقینی خود اقدام نماییم. لذا رسانه ی اینترنت را به عنوان عرصه ی فعالیت برگزیدیم؛ زیرا:

  • وسعت و گستره ی پوشش اطلاعاتی این رسانه فرامرزی بوده و بطور همزمان قابلیت دسترسی برای کلیه ی نقاط دنیا را فراهم می سازد.

  • اینترنت به عنوان پدیده ای نو و جذاب، نسل جوان را تحت تأثیر قرار داده و مورد توجه این قشر حساس جامعه بوده و هست.

  • دشمنان ولایت نیز روی این ابزار تمرکز و سرمایه گزاری نموده و در دو جبهه ی تخریب اعتقادی و تهاجم فرهنگی و اخلاقی در اینترنت به فعالیت پرداخته اند.

این گونه بود که در سال ۱۳۸۱ با استعانت از خود آن بزرگوار، اقدام به ایجاد و راه اندازی وب سایتی نمودیم که در سبک و روش، تقریباً منحصر به فرد است.

این سایت می کوشدکه با ارائه ی نکات ساده و تذکرات کاربردی، مخاطبین جوان را نسبت به حضور و نقش امام حیّ و زنده متذکر کند و به تحکیم پیوند روحی و معنوی و تمسّک به آن حضرت تشویق نماید.

یکی دیگر از اهداف این سایت، اصلاح آن دسته از اعتقادات نادرست و باورهای خرافی گروهی از مخاطبان می باشد که براثر دور ماندن از آیات و روایات و منابع اصیل شیعی و نیز تحت تأثیر القائات شیاطین و دشمنان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) و از همه مهم تر جدائی از ولیّ معصوم زمان حضرت امام عصر(عج) در اذهان آنان جای گرفته است.

در همین راستا بود که در صدد انتخاب نامی برای سایت برآمدیم، که در عین هم سویی با اهداف و تبیین آن، در برقراری ارتباط عاطفی با نسل جوان بیشترین تأثیر را داشته باشد. لذا به عنوان بهترین انتخاب، نامی را برگزیدیم که امام(ع) خود بر خویش پسندیده بود: «پدر مهربان»!

نامی برگرفته از روایت معروف مولایمان امام رضا(ع)، آن جا که می فرمایند: «الامام ... الوالد الشفیق» امام پدری مهربان است؛ تا به این ترتیب هم به نقش فراموش شده ی امام در جامعه تذکر داده و هم بامسمّاترین نام ها را گزینش کرده باشیم.

«پدر مهربان» گرچه در آغاز راه، صرفاً وب سایت کوچکی به زبان فارسی بود، اما با عنایات و الطاف امام زمان(عج) به تدریج گسترش یافته و اکنون تبدیل به مجموعه ای از سایت های مرتبط گشته که تحت عنوان «گروه تحقیق و مطالعه ی پدر مهربان» به فعالیت خود ادامه می دهند.

به منظور آشنایی بیشتر، به معرفی برخی از این وب سایت ها می پردازیم:

 - پدر مهربان (فارسی): KINDFATHER.IR

- پدر مهربان (انگلیسی): KINDFATHER.COM

این سایت، بدون ارتباط با سایت فارسی، مستقلا و متناسب با فرهنگ مخاطبین انگلیسی زبان ارائه مطلب نموده و در کادری جداگانه اداره می شود.

- مادر مهربان: KINDMOTHER.IR

این سایت، بصورت تخصصی در رابطه با حضرت زهرا(س) ارائه مطلب می نماید.

- برکه: BERKEH.IR

این سایت، بصورت تخصصی در رابطه با امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) ارائه مطلب می نماید.

- رجیم: RAJIM.IR

این سایت، بصورت تخصصی درباره ی «شیطان رجیم» و پناهنده شدن به امام عصر(عج) – به عنوان تنها پناهگاه در برابر این دشمن آشکار- ارائه مطلب می نماید.

- وب سایت مسیح: MASEEH.IR

تولید و انتشار محتوا در خصوص معرفی مسیح حقیقی

- وب سایت خطبه غدیر: GHADIRSERMON.CO

تکثیر و اشاعه خطابه غدیر و محصولات مرتبط با آن به زبان های مختلف

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.