نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

سوالات متداول

سوال

آیا تشریف فرمایی حضرت مهدی علیه السلام در اجتماعات عمومی در دوران غیبت با معنای غیبت و نهان بودن منافات ندارد ؟ آیا با این گونه تشریف فرمایی به محافل غیبت منتفی نمی شود؟

جواب

آن گونه حضور با غیبت منافات ندارد؛ زیرا مردم او را می بینند ؛ ولیکن او را نمی شناسند . آن حضرت به عده ای خاص تجلی می کند؛ ولی عموم مردم او را نمی بینند . معنای غیبت این است که مردم حضرتش را نمی شناسند و جای خاص او را نمی دانند . معنای غیبت معدوم شدن نیست . بهترین عبارت و تعبیر درباره ی غیبت همان است که امام صادق می فرمایند: «او را می بینند ولی نمی شناسندش» نیز زرارت بن أعین از امام صادق نقل می کند که فرمود: « همانا قائم ما را دو غیبت است ؛ از یکی بر می گردد و در دیگری معلوم نمی شود او کجاست . در موسم حج حضور می یابد . مردم را می بیند و مردمان او را نمی بینند .» امام حسین علیه السلام می فرمایند: « جز خدمت کاری که به کارهای او رسیدگی می کند بر جایگاه او نمی شود.» امام صادق به سدیر فرمود: « چگونه انکار می کنی که خداوند با او مانند یوسف رفتار کند؟ او در بازارهای آنان می گردد و بر فرش های آنان پا می گذارد ؛ ولی آنان او را نمی شناسند تا خداوند اذن دهد که خود را بشناساند.» نیز امام باقر علیه السلام در معنای آیه ی ( فلا أقسم بالخنس...) فرمود: « ای ام هانی مقصود امامی است که خود را پنهان می کند( ضمن این که در میان مردم است ) تا خبر او از مردم قطع شود.» امام رضا علیه السلام نیز فرمود: « او هر سال در موسم حج شرکت می کند . تمامی مناسک را به جا می آورد . در صحرای عرفات می ایستد . به دعای مومنان آمین می گوید...»

  • ارسال شده توسط
  • جواب توسط داده شده است

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.