نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

سوالات متداول

سوال

در روایاتی ، حکومت حضرت مهدی علیه السلام به حکومت حضرت داود علیه السلام تشبیه شده است . این شباهت به چه جهت صورت گرفته است؟

جواب

به نقل قرآن کریم ، یکی از اختصاصاتی که حضرت داوود علیه السلام داشت این بود که خداوند او را حاکم قرارداد :
« انا جعلناک خلیفت فی الارض فاحکم بین الناس باحق.»
حضرت داود علیه السلام اولین کسی در تاریخ بود که مرافعات و دعاوی حکومت به باطن می کرد ؛ یعنی هنگامی که دو نفر اختلاف داشتند . آنان را نزد حضرت داوود علیه السلام می آوردند و آن حضرت مساله را به علم الهی خود( یعین بر پایه ی اگاهی اش از واقعیت های نهان) حل می کرد.
در زمان پیامبر صلی الله و ائمه علیهم السلام چنین نبود. آن حضرات طبق ظاهر حکم می کردند؛ اما در زمان ظهور افراد دعاوی خود ، برای اثبات مدعا نزد حضرت صاحب الزمان علیه السلام می روند و آن مطلب به سادگی حل می شود.
باید دانست که نفس این نحوه قضاوت زمینه ی بسیاری از تجاوزات و طرح دعاوی نابه جا را – که امروزه در بین گروهی زیاد از مردم پیش می آید – از بین می برد؛ چرا که همگان می دانند که با ظاهر سازی و دلیل تراشی نخواهند توانست حقی را باطل و باطلی را حق جلوه دهند . به زبان دیگر ، می دانند قاضی مامور به باطن است و حکم او بر خاسته از علم الهی است و آن بزرگوار به علم الهی خود عمل می کنند.
شباهت حکومت حضرت صاحب الزمان به حکومت حضرت داوود در این است که به باطن حکم می کنند و بینه و شاهد نمی طلبند.

  • ارسال شده توسط
  • جواب توسط داده شده است

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.