نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

سوالات متداول

سوال

فرق ظهور با فرج چیست؟

جواب

معنی لغوی «ظهور» یعنی آشکار شدن ، ظاهر شدن ، اما آنچه اصطلاحا در مورد حضرت حجت(عج) بکار می رود:ظهور در مقابل غیبت است.یعنی آن زمانی که خداوند متعال به ایشان اذن آشکار شدن و قیام می دهند و البته لازم به ذکر است که معنی غیبت حضرت این نیست که ایشان حضور ندارند بلکه حضرت الان زنده و حی هستند و مثل اجداد طاهرینشان بشرند و بر روی همین کره خاکی زندگی کرده و بین مردم در رفت و آمد هستند، اما مردم ایشان را یا نمی بینند و یا می بینند و نمی شناسند - البته برخی از مردم به لطف ایشان را هم می بینند و هم می شناسند - . ولی معنی لغوی «فرج» یعنی گشایش و رفع اندوه و حزن . که در همه امور بکار می رود.ما در ادعیه از خدا فرج و گشایش از گرفتاری را می خواهیم ، اما فرج و رفع اندوه کلی در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد بود که اولا هم رفع حزن خود ایشان می شود و هم اندوه مومنان و بلکه همه خلایق می گردد.

  • ارسال شده توسط
  • جواب توسط داده شده است

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.