نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام
image

از امیرالحاج دور افتاده ایم


بار دیگر آتش ظلم زبانه کشید و از شرار آن مومنین خدا جو و زائران خانه خدا پرپر شدند.

این بار بسته شدن مسیر حرکت حاجیان به سمت رمی جمرات (که برای تامین خودخواهی و جسارت یک شاهزاده سعودی و عبور راحت و بی دردسر او صورت گرفته بود) و کوتاهی ماموران و مسئولان مسیر، موجب ازدحام جمعیت و مرگ دهشتناک مردم بیگناه در آن تنگنای جانکاه شد.

چه کسی مقصر بود؟ آل سعود همان جرثومه های ستم و غاصبان سرزمین وحی که کرسی حکومت خود را  در پاک ترین و الهی ترین سرزمین ها استوار کرده اند و چنگال خون آشامشان در حساس ترین نقطه ها فرو رفته... .

مشاهده صحنه های دلخراش هر قلب زنده و تپنده ای را به درد آورد و ناله و واویلا از عمق وجود همه برخاست ؛ نفرین ها و دشنام ها متوجه مسببان و عاملان این اتفاق شوم شد...

باز هم گستاخی ظالمان و جور و ستم آنها دل ها را جریحه دار کرده است و همه یک دل و یک زبان نابودی او را آرزو کردیم، آرزوی حجی بدون حضور ستمگران، توام با آرامش و حظ معنوی ...

قلبی نبود که این امید را درد دل نپرورد و خیالی نبود که رویای چنین روزگاری را  تصور نکند...هریک راه حلی پیشنهاد کردیم و نظری ابراز نمودیم .

اما چرا به خیالمان نگنجید که این خانه صاحبی دارد و صاحب اختیاری که غیر از او کسی تدبیر و چاره کار را نمی داند؟!

تنها اوست که حکومت الهی را  پایه گزاری مینماید... اوست که خانه خدا را از مشرکان و ظالمان پاک می سازد... اوست که حج گزاران را در مناسک خود یاری می دهد.

در دوران غیبت آزمایش های بیشماری رخ می دهد. آزمونهایی گاه چنان سنگین که پرده غفلت بشر را از میان می دَرَد و نهیب می زند که جهان بی صاحب جای امنی برای زیستن نیست...

فریاد بر می آورد که تا او نباشد حق و عدالت تحقق پیدا نمی کند.

رفتن و آمدن های کارگزاران و حکام دست نشانده مردم و منتخب آدمیان جایگزین حجت الهی نخواهد بود.

و نهیبی پشت همه این بیدارباشها، فریادی فوق این فریادها به گوش می رسد که صلا می دهد هان ای بشر جاهل! آگاه شو که:

تدبیر بشر جای حکم الهی را نمی گیرد...چاره جویی های او کارساز نیست...

چاره ساز حقیقی را صدا بزن یقین بدان تنها اوست که چه آن هنگام که ظهور کرده و حکومت عدل جهانی خود را بنیان می نهد چه امروز که پرده غیبت ما را از تماشای سیمای پرصلابتش محروم داشته، در این هر دو موقعیت، صاحب اختیار و محل رجوع ماست دستان خداییش برای هر یاری و نجاتگری ای باز ست .

  و برای آنانی که به امام خویش معرفت داشته و تنها از او تمنای یاری کنند، بهترین یاور و نجات دهنده است. در میان اقوام گذشته و حتی روزگاران نه چندان دور می توان نمونه هایی را سراغ داد که از گرفتاری ها و تنگناها و جور حکام ستمگر سرزمینشان به سوی امام زمان عج و حجت دوران خود شکوه برده و دست استغاثه دراز  کردند و آن بزرگوار، به سرانگشت آسمانی خویش گره از کارشان گشود و بار رنج و مصیبت از شانه هایشان برداشت و ماجرای مردم " بحرین و حکایت انار" تنها یکی از آن شاهد مثال هاست.

غدیر نزدیک است و ما در آستانه بزرگترین عید آسمانی قرار گرفته ایم؛ عید با شکوهی که خداوند در آن به معرفی جانشینان خاتم پیامبران ص و  امامان از نسل او پرداخته و آخرین وصی و برپا دارنده دولت حق الهی را به جهانیان، می شناساند ویژگی های او را به وضوح و روشنی بیان فرموده مردم را به بیعت و بستن پیمان یاری با این حجت های الهی فرمان داده و نسبت به کوتاهی و سرپیچی از اطاعتشان هشدار می دهد. می فرماید:

«آگاه باشید که او(مهدی) یاور دین خداست.... او وارث همه علوم و محیط بر همه فهم و درک هاست....اوست که اختیار امور جهان به دستش سپرده شده ....تمامی گذشتگان به ظهورش پیشگویی نموده اند....اوست نماینده ی پاینده و پس از او نماینده ای برای خداوند نخواهد بود... درستی و راستی و نور و روشنایی تنها نزد اوست . همانا کسی بر او چیره نخواهد شد و کسی که با او ستیزه کند ، یاوری نخواهد داشت...»

پس با وقوع این امتحان سنگین و حادثه جانگداز در آستانه کنگره عظیم غدیر، مصمم تر از همیشه در پیشگاه آن ولی حقیقی و پدر مهربان خویش ادای احترام و تجدید پیمان نماییم و ظهورش را که پایان بخش واقعی همه سیاهی ها همه جهل ها همه ظلم ها همه ناتوانی ها و همه پستی هاست از درگاه خالق یکتا طلب نماییم همانا که اهل باطل آن را دور می پندارند لیک ما آن را بسیار نزدیک می بینم... .

 

امام صادق (ع) بسيار مى‏فرمود:

«هر قوم را دولتى است كه انتظار آن را مى‏كشند و دولت ما در آخر زمان‏ آشكار خواهد شد.» (روضة الواعظين / ترجمه مهدوى دامغانى، ص: 435)

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.