نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام
image


اربعین شاهراه ظهور


پیاده به زیارت حضرت اباعبدلله الحسین علیه السلام رفتن در سالروز اربعین، سنت دیرین و رسم کهن علماء ربانی و دلسوختگان آن سالار شهیدان بوده و هست، از حضرت امام صادق عليه السلام نقل شده كه مى‏فرمودند:
«كسى كه پياده به زيارت قبر حضرت امام حسين عليه السلام برود خداوند متعال به هر قدمى كه بر مى‏دارد هزار حسنه برايش ثبت و هزار گناه از وى محو مى‏فرمايد و هزار درجه مرتبه‏اش را بالا مى‏برد.»
كامل الزيارات / ترجمه ذهنى تهرانى، ص: 435
شاید آن زمان ها نیّت اصلی این حرکت دینی صرفا تکریم مقام و جایگاه والای شهیدان کربلا و دست یافتن به اجر عظیم و پاداش بزرگی که بوده برای این امر وعده داده شده بود...
لیکن در این روزگاران شیعه، با دیدگاهی تازه و نو در این مسیر نورانی قدم می نهد ....
در حقیقت او به این بصیرت رسیده که راه ظهور از کربلا می گذرد، چرا که خداوند وعده داده که از کشندگان اباعبدالله و یاران مظلومش انتقام کشد ...
امام باقر علیه السلام ضمن روایتی فرمودند:

«هنگامى كه جدّم امام حسين عليه السلام كشته شد فرشتگان گريستند و ضجّه زده و به درگاه الهى ناليده و گفتند: اى خدا و اى سرور ما آيا از كسى كه برگزيده و فرزند برگزيده و بهترين خلق تو را كشته غافل هستى؟
خداى عزّ و جلّ به ايشان وحى نمود: اى ملائكه من! آرام باشيد، قسم به عزّت و جلال خودم از قاتلين او انتقام‏ خواهم گرفت اگر چه در زمان بعد باشد. سپس ائمّه‏اى كه از فرزندان امام حسين‏ عليه‏ السّلام‏ هستند را به ايشان نشان داد، آن ها مسرور و خوشحال شدند در بين فرزندان حضرت يكى از آن ها ايستاده و نماز مى‏خواند، حقّ تعالى فرمود: با اين قائم‏ از قاتلين انتقام خواهم گرفت. »

الغيببة (للنعماني )/ ترجمه غفارى، ص: 135

آری خون حسین نباید برزمین بماند،  تنها عزاداری کافی نیست، باید ولی دم او را یاری داد تا انتقام کشته گان کربلا را بگیرد.
پس عزم خود را جزم و نیت خالصانه نمودند تا که آن قدر با چشمانی گریان این مسیر را بپیمایند و به  ندبه و زاری ادامه دهند تا خداوند به وعده خود وفا نموده و اذن ظهور منتقم شهید مظلوم نینوا را امضا کند...
  پس جاده سرخ کربلا همچنان پر رهرو است و مردمان از مرد و زن و کودک، از پیر و جوان هر ساله اربعین به سمت شهادتگاه حسین علیه السلام و خاندان  بزرگوارش می شتابند با این تفاوت که اینک نیت ها خالص و دل ها همه مشتاق تسلای صاحب عزاست. همه می کوشند با توبه و استغفار و ترک گناهان و عادات نا پسند، خود را لایق و شایسته این بارگاه سازند زیرا که این راهی  نیست که از سر تفنن یا صرفا به نیت رسیدن به ثواب و اجر و پاداش و گرفتن حاجت آغاز کرد.
توشه اصلی این شاهراه مقدس معرفت است... ایمان و یقین نسبت به ولایت امامان پاک نهاد و پیشوایان معصومی که هدایت و رستگاری خویش را مدیون صبر و پایمردی آنانیم ...
به ویژه معرفت امامی که در راه رضای خداوند جان مقدس خود و خاندان و فرزندان و یارانش را فدا کرد تا مشعل هدایت روشن بماند ...
توشه دیگر این راه رعایت آداب و احکام شرعی و پرهیز از محرَّمات و رفتار ناشایست است ...
و توشه ای دیگر البته رعایت حال همسفران و مساعدت و همدلی و مهرورزی با زائران مولای شهید و یاری تمام عیارشان در طول سفر ...
پس از کشته این پاکان باید انتقام گرفته شود و منتقم این شهیدان باید یاری شود ...
یاری وارث حسین علیه السلام امروز، به پیاده شتافتن به قتلگاه جد شهید اوست و در فردایی نزدیک شاید به شمشیر کشیدن در رکاب او باشد.

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.