نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام
image

به اهل بحرین یادآوری کنید

 

شیعیان بحرین این روزها شرایط بسیار ناگواری را تحمل می کنند نا امنی و ترس و بیم از و کشتار بی مهابای جانیان و مهم تر از همه خطر از دست رفتن استقلال کشورشان، آرامش را از ایشان گرفته و ندای یاری طلبی آن ها هر لحظه به گوش می رسد؛ درست مثل آن روزگاران.

در آن ایام نیز مردم سرزمین بحرین دچار یک بحران اجتماعی اسفبار گشته بودند که فرمانروای شهر و مشاور ناصبی او مسبب آن بودند. اینان که هر دو ناصبی و دشمن اهل بیت ع بودند کینه ی خاصی نسبت به شهروندان شیعه ی بحرین نشان می دادند، هر روز بهانه ای برای آزردن این مردم متدین ساده دل می تراشیدند.

آن روز ها هم وزیر سنی با یک انار وارد دربار شده بود، روی آن این جمله نقش شده بود :

«لا اله الا لله محمد رسول الله ابوبكر و عمر و عثمان و علي خلفاء رسول الله»

بعد هم این ادعا که این معجزه ای از جانب خدا و اتمام حجتی برای مردم است و جایی برای انکار باقی نمی ماند، ناگزیر باید دست از اعتقاد به ائمه ی اطهار و باورهای تشیع برداشته و عقاید اهل تسنن را بپذیرند و یا لاجرم با یکی از سه شرط مواجه شوند:

  1. يا حاضر شوند با ذلت و خواري مثل يهود و نصاري جزيه بدهند.
  2. يا جوابي براي اين دليل روشني كه نمي توان آن را ناديده گرفت بياورند.
  3. و يا اين كه مردان آن ها كشته شوند و اولاد ايشان اسير گردند و اموالشان را به غنيمت گيريم.

تصدیق می کنید که او ضاع و شرایطی بس غیر قابل تحمل حاکم شده و نگرانی و اضطراب بر شهر حاکم گشته و زنان و کودکان پریشان بودند.

لیکن، دانایان بیداردل و پرهیزکار و بزرگان با فضیلت و تقوای شهر که از معرفت و شناختی عمیق و پیوند معنوی و رابطه ی عاطفی محکمی نسبت به امام عصر و حجت زمان خویش بهره مند بوده و استغاثه و مشورت با آن بزرگوار عادت دیرینشان به حساب می آمد، در آن هنگامه ی دشوار نیز به یاد مولایشان افتاده و به چاره خواهی محضر آن یگانه غوث و پناهگاه عالم شتافتند، پس نماینده ای از ایشان به خارج از شهر رفته و با مناجات و استغاثه موفق به ملاقات امام زمان عج گشت و آن بزرگوار پرده از حیله ی فرمانروا و وزیر ناصبی برداشته و راه نجات از آن مخمصه ی هولناک را تمام و کمال به وی آموخت.

و سرانجام علما و مردم پاک سرشت و با صفای بحرین با دلالت و سرپرستی مولا و صاحب اختیارشان حضرت مهدی عج از مخمصه ی هولناکی نجات یافته و به نعمت والای امنیت و آسایش دست یافتنه در پرتو عنایت مولایشان امام عصر عج به عبودیت وبندگی خویش ادامه دادند.

****

و اما امروز...

یک بار دیگر فتنه و بلوا و آشوب، بحرین را در خود فرو برده و دست استعمارگران و اجانب از آستین وهابیون و حکومت های فاسد منطقه بیرون آمده و دژخیمان با قتل و غارت و تخریب مساجد و اماکن مذهبی اندیشه ی نسل کشی و ریشه کن سازی تشیع در این سرزمین را در سر می پرورانند و خون مردان و زنان و کودکان این سرزمین هر روزه تنها به گناه پایبندی به رسم و آیین اهل بیت عصمت ع بر زمین ریخته می شود... .

در چنین هنگامه ای باید مردم شجاع و با ایمان بحرین را به یاد حماسه ی افتخار آمیز کهن انداخت و حیله ی انار و نصرت مولایشان را به آن ها یادآوری نمود و باید به ایشان ندا داد که:

هان ای مردم آزاده ی بحرین! ای ملت شور آفرین! ای دست پروردگان مکتب اهل بیت ع! که با رشادت و شجاعت در مقابل خصم ایستاده و از حریم کشور و مذهب خویش دفاع می کنید!

همانا وعده ی نصرت الهی حق است ولی و صاحب اختیارتان حضرت حجت بن الحسن عج پشتیبانتان!

یک بار دیگر همچون پیشینیان صالح و دیندار خویش، به آستان امام زمان حضرت حجه بن الحسن عسکری عج روی آورده و بدو استغاثه کنید و یقین بدانید که آن سرپرست و مولای خردمند و دلسوز به یاری طلبی شما پاسخ مثبت داده و با رهنمود و هدایتگری الهی وی، نقشه های دشمن نقش بر آب گشته و مبارزاتتان به پیروزی نهایی و رسوایی و نابودی تجاوزگران خواهد انجامید!

پس با یاری و نصرت حق صبح پیروزی نزدیک است.

ننگ شکست در انتظار دشمنان تشیع!

کتابچه "اربعین، اجتماع قلب ها"

... وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ .
الإحتجاج على أهل اللجاج    ج‏2   ص 499
بی تردید اجتماع و اصلاح قلوب شیعیان آرزوی قلبی مولایمان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد ....
 محرم و مراسم و آئین های مقدس و با شکوه آن فرصتی است تا مؤمنین زیرخیمه این صاحب عزای دلسوخته و "پدر مهربان" مشق همدلی و همبستگی کنند.
گروه تحقیق و مطالعه "پدرمهربان" با هدف تذکّر به ارزش و جایگاه این پیوند مقدس و دعوت به آن ، به ویژه در ایام اربعین و حرکت عظیم و شکوهمند جهانی به مقصد بارگاه حسینی، اقدام به تهیه کتابچه ای به نام "اربعین،اجتماع قلب ها" در سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی نموده است.
علاقمندان و عزاداران گرامی می توانند برای تهیه کتابچه به شماره 09392404609 پیام ارسال نمایند.
ضمناً  قیمت هر کتابک 500 تومان است که صرف تأمین هزینه چاپ های بعدی خواهد شد.